V posteli stráví každý člověk neuvěřitelnou třetinu svého života, proto je důležité zařídit si ložnici tak, abychom si vytvořili ideální podmínky pro regeneraci, relaxaci a odpočinek. A to není řeč jen o matraci, která má asi ten největší vliv na kvalitu našeho spánku. Podcenit však nesmíme ani rošt, na kterém bude matrace uložena. Důležitou roli hrají i správě zvolené lůžkoviny a povlečení, které by mělo barvou a designem ladit s interiérem, a zároveň by mělo být z takového materiálu, který nám bude příjemný.
Příjemná atmosféra k usínání
Abychom se v ložnici cítili dobře, v pohodě a bez stresu, můžeme navodit příjemnou atmosféru k usínání hudbou. Jestli zvolíte audiosystém v retro designu nebo moderní audiosystém záleží zcela na Vás a na designu celé ložnice. Vyvarovat bychom se určitě měli televizi, ta do ložnic zkrátka nepatří. Může však být elegantním a zároveň dominantním prvkem ve vašem obývacím pokoji. Nepostradatelným, ale zároveň i nejméně oblíbeným, vybavením ložnic bývá radiobudík, který nás den co den zachraňuje od pozdního příchodu do práce nebo do školy.
Optimální teplota pro spánek
Ideální teplota v místnosti kde spíme, by se měla pohybovat v rozmezí 17°C – 20°C. Proto se stále častěji v ložnicích objevují klimatizace nebo ventilátory, které nás v letních měsících, zachraňují před bezesnými nocemi, když teploty přes den atakují třicítku a po západu slunce rtuť teploměrů o mnoho neklesá. V sychravých podzimních dnech, kdy začínají teploty klesat a „zima leze dovnitř“, v ložnici oceníme například olejové radiátory nebo přímotopy.
Vůně ovlivňuje stav mysli
Rozhodující vliv na kvalitu spánku má také prostředí, které nás obklopuje. To platí i pro vůně do ložnice, která může mít na náš spánek pozitivní dopad. Podle odborníků dokáže ovlivňovat stav mysli a tím nám umožňuje zapomenout na starosti všedního dne a může třeba přivolat i pěkné sny.